Rhododendron in bloei
Maria-ter-Heide
  Rhododendron in bloei
           

Nieuws van vroeger

 26 maart 1977 (49 jaar geleden)
Het hoogtepunt van deze dag was de viering van het tienjarig bestaan van de plaatselijke Jiu-Jitsu-club. Om 11u werd een dankmis opgedragen en in de namiddag gaven de leden een demonstratie in de zaal van de jongensschool. Nadien was er receptie en feestmaal.  lees meer nieuws van vroeger

Kalender

Foto moment

Waterkoeten in de Inslag
  Waterkoeten in de Inslag
  Een kiekje insturen? Mail foto@mariaterheide.info

Internationale Budo-stage Jiu-Jitsuschool Magda De Sutter

Op 3 en 4 maart richtte Jiu-Jitsuschool Magda De Sutter een internationale Budo-stage in, een stage waarop jiu-jitsuka's en andere sportbeoefenaars de gelegenheid kregen kennis te maken met andere takken van de Budo-sport. Deze stage stond ook heel specifiek open voor mensen met een fysieke/ mentale handicap.

Deze stage was een echte happening ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van Jiu-Jitsuclub Maria-ter-Heide, de bakermat van de school. Er werd gestart op vrijdagavond met een receptie op het gemeentehuis, zaterdagavond een gala-avond in motel Dennenhof en op zondag sloten ze de stage af met een demonstratie door de leerlingen en het monitorenteam, gevolgd door een afscheidsreceptie.

Historiek Jiu-Jitsuschool Magda De Sutter:
De bakermat van de jiu-jitsuschool werd gelegd in het jaar 1967 in Maria-ter-Heide, waar onze Shihan Magda De Sutter een eerste jiu-jitsuclub oprichtte in de zaal van taverne 'De Vrachtwagen', toen nog met de medewerking van haar Sensei Prof. Pieters. Deze club is van een tiental leden snel uitgegroeid tot een club met een honderdtal leden die nu traint in de Gemeentelijke Basisschool te Maria-ter-Heide. In 1974 werd op vraag van vele leden een tweede club opgericht te Schoten, Akijama Schoten genaamd naar de grondlegger van dejiu-jitsu.
Vier jaar later werd een derde club opgericht te Stabroek, Akijama Stabroek. In 2000 werd dan op vraag van een groot aantal leden van Ludentia, een vereniging die ijvert voor gehandicapten, Yin Yang opgericht, een club voor personen met een mentale en/of fysieke handicap. Deze club traint elke zondagochtend in Sportcentrum Peerdsbos op een aangepast niveau.
Deze 4 clubs samen vormen jiu-jitsuschool Magda De Sutter, waarbinnen aan enkele honderden leden van alle leeftijden jiu-jitsutechnieken worden aangeleerd, ontwikkeld en verfijnd door Shihan Magda De Sutter.

Info: 03/651 75 79 - www.jiujitsuschool-magdadesutter.be.


Meer nieuws

18-03-2024 Unieke loopbaan van 2 of 4km Campus Coppens
00-00-0000 Brasschaatse militairen terug
21-11-2021 BIN: Aanranding in park De Mik

Nieuws zoekwoorden

  overvallen     kermis     buurtbus     watertoren     stickers afvalcontainer