Torenspits kerk Maria-ter-Heide
Maria-ter-Heide
  Torenspits kerk Maria-ter-Heide
           

Nieuws van vroeger

 14 februari 1981 (45 jaar geleden)
De leden van het ACW-afdeling Brasschaat-Polygoon, houden hun souperke in de Belle Vue.
Bij Jong en Lenig is er al carnavalstemming en de jury heeft het moeilijk om de mooiste personages eruit te halen voor de prijzen.  lees meer nieuws van vroeger

Kalender

Openbaar vervoer

  De volgende bus 640 richting Antwerpen is om 19:43 uur (halte Kerk MTH).
  Er rijdt geen buurtbus op zaterdag
  Uren kunnen verschillen op feestdagen en in vakanties!

Foto moment

Torenpoort De Mik (beuk)
  Torenpoort De Mik (beuk)
  Een kiekje insturen? Mail foto@mariaterheide.info

Nieuwe zomereik in Durentijdlei

Onlangs organiseerde de gemeente een informatievergadering in de Durentijdlei voor het rooien van de laanbomen. Reeds in 2002 deed de gemeente een voorstel om de laanbomen te rooien en er nieuwe heraan te planten. Toen stemden de bewoners van de straat echter unaniem tegen dit voorstel.

Sindsdien ging het bergaf met de bomen in de straat. De gemeente kreeg verschillende schadegevallen waarbij takken van bomen auto’s beschadigden. Daardoor heeft de verzekeringsmaatschappij laten weten niet meer tussen te komen bij een volgend schadegeval ten gevolge van de bomen. De bomen moeten dus nu gerooid worden.

Na een toelichting van de gemeente én een onafhankelijk boom- en groendeskundige gaat de meerderheid van de inwoners akkoord met het rooien van de bomen in de Durentijdlei tussen de Kerkedreef en de Sint-Jobsesteenweg. Een nieuwe boom zal worden heraangeplant, de zomereik.

Het rooien van de bomen gebeurt in de periode half augustus tot eind oktober. Tijdens het winterseizoen 2011-2012 worden de bomen terug heraangeplant. De bomen worden om de 8 à 9m geplant. Ook de bermen worden terug ingezaaid.

Mobiliteit in de straat

De inwoners maakten bovendien van de gelegenheid gebruik om ook de mobiliteit in hun straat aan te kaarten. Door de werken aan de ovonde op de Sint-Jobsesteenweg krijgen de inwoners van de straat meer en zwaar verkeer door hun straat.

De korpschef licht toe dat er inderdaad bij controles is vastgesteld dat er meer en zwaar verkeer door de straat komen maar dat de gemiddelde snelheid op 49km/uur ligt.

Bij controles gedurende 1 week werden verschillende vrachtwagens terug gestuurd en 5 PV’s werden opgesteld. Twee keer werden er effectieve snelheidscontroles uitgevoerd waarbij 1 voertuig geverbaliseerd werd.


Meer nieuws

01-12-1988 Voorstelling: 23-24 Don Bosco
22-07-2006 Bushokje vernield t.h.v oprit E19
20-08-2025 Optiek Jan Huysmans wordt Oogwereld Jan Huysmans

Nieuws zoekwoorden

  brasschaat     de mik     wielerwedstrijd     pfaff     torenpoort