Mikhof
Maria-ter-Heide
  Mikhof
           

Nieuws van vroeger

 30 april 1985 (40 jaar geleden)
De familie Verbanck-Van Laer uit De Burletheide 77 vieren hun zilveren huwelijksjubileum waarvoor wij hen graag geluk wensen. Er is ook ouderavond voor de Vormelingen. Bijna iedereen is aanwezig om de praktische schikkingen te regelen voor de viering die dit jaar geleid wordt door Michel Van Bostraeten. Ondertussen komen de eerste communicantjes ...  lees meer nieuws van vroeger

Kalender

 18-05-2025 Schaapscheerfeest kinderbo ...

Openbaar vervoer

  De volgende bus 640 richting Antwerpen is om 14:01 uur (halte Kerk MTH).
  De volgende buurtbus richting Mariaburg (halte Bibliotheek MTH) is om 14:14 uur
  Uren kunnen verschillen op feestdagen en in vakanties!

Foto moment

De Mick
  De Mick
  Een kiekje insturen? Mail foto@mariaterheide.info

Open onderzoek RUP Kwartier Noord

In het noorden van de gemeente ligt het militair domein Klein Schietveld. Het ministerie van Landverdediging wil een aantal gronden, meer bepaald in Kwartier Noord, verkopen.

Het gemeentebestuur is geïnteresseerd in deze gronden. Ze zijn gunstig gelegen en kunnen een oplossing bieden aan de ruimtelijke problemen van een aantal functies voor openbaar nut in de gemeente en ruimere regio. Om de gronden te kunnen kopen werd een ruimtelijke uitvoeringsplan (RUP) opgemaakt waaraan een onteigeningsplan gekoppeld is. Hierover loopt een openbaar onderzoek tot 4 februari 2013.

Waardevol natuurgebied
Het plangebied ligt in een rustige omgeving met waardevolle natuur. Mogelijke activiteiten in deze zone moeten aan verschillende voorwaarden voldoen om verenigbaar te zijn met de omgeving. De functies mogen géén negatieve impact hebben op de natuurwaarden, de mobiliteit en de verkeersveiligheid.

Bij de inrichting van de zone wil de gemeente streven naar een kwaliteitsvolle en landschappelijke inpassing van de nieuwe activiteiten door te kiezen voor ecologische, duurzame gebouwen en groene parkings. De bestemming gemeenschapsvoorzieningen zal onder meer sociale-economie-projecten omvatten en diensten van openbaar nut. Er wordt bijvoorbeeld gedacht aan infrastructuur voor het beheer van natuur en bossen. Er zal maximaal rekening gehouden worden met de bestaande mogelijkheden van de site en van het militair erfgoed.

Wandel- en railbikeroute
Het RUP beoogt verder de ontwikkeling van een recreatieve wandel- en railbikeroute binnen de bestaande spoorlijn die doorloopt tot in Kapellen. Ook Kapellen heeft een RUP opgemaakt met een recreatieve bestemming. De spoorlijn zal in zijn geheel door Kempens Landschap worden aangekocht.

Het RUP kan ingekeken worden bij de bouwdienst tijdens de openingsuren, elke voormiddag en donderdag tussen 18 en 20 uur.


Meer nieuws

04-09-2006 Boom dreigt omver te vallen (Molenheide)
29-01-2024 Ontharding en vergroening site 23ste Don Bosco
01-11-2011 Eerst CNG-tankstation in Brasschaat

Nieuws zoekwoorden

  watertoren     de polygoon     stickers afvalcontainer     wielerwedstrijd     kapellei