Eenden in volle vlucht - Park De Mik
Maria-ter-Heide
  Eenden in volle vlucht - Park De Mik
           

Nieuws van vroeger

 11 februari 1989 (37 jaar geleden)
Indien alles volgens planning had verlopen zouden er in het kamp wilde katten, vooral rond de keuken, doorgeschoten worden. De dierenbescherming stak er echter een stokje voor en nu werden de vele verloren katten opgevangen in manden en zo ter beschikking gesteld van de vereniging in Antwerpen. Het carnavalsgebeuren wordt ingeluid met een kwal-b ...  lees meer nieuws van vroeger

Kalender

Openbaar vervoer

  Er rijdt geen bus meer richting Antwerpen. De volgende rit is in de ochtend (halte Kerk MTH).
  De volgende buurtbus richting Mariaburg (halte Bibliotheek MTH) is om 08:32 uur
  Uren kunnen verschillen op feestdagen en in vakanties!

Foto moment

Torenpoort van De Mik
  Walter De Vos
  Torenpoort van De Mik
  Een kiekje insturen? Mail foto@mariaterheide.info

Uitreiking van electronische identiteitskaarten verloopt op piekmomenten te stroef.

De gemeenteraad van Brasschaat keurde vorige zitting goed dat een overeenkomst wordt afgesloten met de federale overheid (Binnenlandse zaken) over de uitreiking van elektronische identiteitskaarten. Sinds begin 2005 worden alle Belgen systematisch opgeroepen om zich in de gemeentehuizen aan te melden om zo'n ID uitgereikt te krijgen. De federale regering coördineert het geheel en biedt aan de gemeentebesturen ondersteuning aan (Belpic-project).

"En daar knelt soms het schoentje", zegt schepen van financiën, personeelsaangelegenheden en informatica Bart Brughmans. "De oproepingsbrieven worden nationaal aangemaakt, dus enige sturing in het ritme van de uitreiking heeft de gemeente niet. Daarbij komt dat op piekmomenten de software van Belpic blijkbaar de toevloed aan aanvragen en administratieve verwerking niet aankan. Zo zijn woensdagnamiddagen bijzonder druk: het federale systeem kan dat op zo'n momenten niet aan, met als gevolg dat aan de loketten van de bevolkingsdienst lange rijen staan aan te schuiven van soms 25 mensen. Als je rekent dat een uitreiking ongeveer 7 minuten duurt, ben je als burger wel een namiddag zoet".

Ook voor de medewerkers aan het loket is dat niet altijd even gemakkelijk. Vandaar dat schepen Brughmans op de gemeenteraad suggereerde om naar aanleiding van deze overeenkomst met de hogere overheid een oplossing te zoeken. "Ondertussen kunnen we niets anders dan ons verontschuldigen voor deze ongemakken. De enige oplossing is voorlopig dat de mensen dergelijke piekmomenten vermijden. Doorgaans verloopt de uitreiking op de weekdagen wel degelijk vlot.


Meer nieuws

Vuur- en rookverbod in en rond natuur- en heidegebieden
02-09-2005 Naar Dorpsdag met biobus
15-04-2020 Raak reekalfjes niet aan in domein De Inslag

Nieuws zoekwoorden

  kerk     kermis     dienstencentrum     stickers afvalcontainer     brechtsebaan