Rhododendron in bloei
Maria-ter-Heide
  Rhododendron in bloei
           

Nieuws van vroeger

 30 april 1972 (53 jaar geleden)
33 jongens en 22 meisjes ontvangen het H.Vormsel. Buiten was het barslecht weer.  lees meer nieuws van vroeger

Kalender

 18-05-2025 Schaapscheerfeest kinderbo ...

Openbaar vervoer

  De volgende bus 640 richting Antwerpen is om 16:46 uur (halte Kerk MTH).
  De volgende buurtbus richting Mariaburg (halte Bibliotheek MTH) is om 08.32 uur
  Uren kunnen verschillen op feestdagen en in vakanties!

Foto moment

De Mick
  De Mick
  Een kiekje insturen? Mail foto@mariaterheide.info

Uitreiking van electronische identiteitskaarten verloopt op piekmomenten te stroef.

De gemeenteraad van Brasschaat keurde vorige zitting goed dat een overeenkomst wordt afgesloten met de federale overheid (Binnenlandse zaken) over de uitreiking van elektronische identiteitskaarten. Sinds begin 2005 worden alle Belgen systematisch opgeroepen om zich in de gemeentehuizen aan te melden om zo'n ID uitgereikt te krijgen. De federale regering coördineert het geheel en biedt aan de gemeentebesturen ondersteuning aan (Belpic-project).

"En daar knelt soms het schoentje", zegt schepen van financiën, personeelsaangelegenheden en informatica Bart Brughmans. "De oproepingsbrieven worden nationaal aangemaakt, dus enige sturing in het ritme van de uitreiking heeft de gemeente niet. Daarbij komt dat op piekmomenten de software van Belpic blijkbaar de toevloed aan aanvragen en administratieve verwerking niet aankan. Zo zijn woensdagnamiddagen bijzonder druk: het federale systeem kan dat op zo'n momenten niet aan, met als gevolg dat aan de loketten van de bevolkingsdienst lange rijen staan aan te schuiven van soms 25 mensen. Als je rekent dat een uitreiking ongeveer 7 minuten duurt, ben je als burger wel een namiddag zoet".

Ook voor de medewerkers aan het loket is dat niet altijd even gemakkelijk. Vandaar dat schepen Brughmans op de gemeenteraad suggereerde om naar aanleiding van deze overeenkomst met de hogere overheid een oplossing te zoeken. "Ondertussen kunnen we niets anders dan ons verontschuldigen voor deze ongemakken. De enige oplossing is voorlopig dat de mensen dergelijke piekmomenten vermijden. Doorgaans verloopt de uitreiking op de weekdagen wel degelijk vlot.


Meer nieuws

30-07-2019 Kermis vierdaagse in Maria-ter-Heide
25-08-2022 Babyballers Brasschaat (1 tem. 5 jaar)
24-02-2020 K.SOC. Maria-ter-Heide zoekt nieuwe voetballertjes.

Nieuws zoekwoorden

  krantenwinkel     de mik     overvallen     kerk     wedstrijd