Mickse hoeve
Maria-ter-Heide
  Mickse hoeve
           

Nieuws van vroeger

 2 november 1988 (37 jaar geleden)
Tijdens de plechtige avonddienst worden de overledenen heel bijzonder herdacht.  lees meer nieuws van vroeger

Kalender

 25-12-2025 Kerstmis in de kerk

Openbaar vervoer

  De volgende bus 640 richting Antwerpen is om 19:43 uur (halte Kerk MTH).
  Er rijdt geen buurtbus op zondag
  Uren kunnen verschillen op feestdagen en in vakanties!

Foto moment

Site Gunfire - 75 jaar bevrijding
  Site Gunfire - 75 jaar bevrijding
  Een kiekje insturen? Mail foto@mariaterheide.info

Uitreiking van electronische identiteitskaarten verloopt op piekmomenten te stroef.

De gemeenteraad van Brasschaat keurde vorige zitting goed dat een overeenkomst wordt afgesloten met de federale overheid (Binnenlandse zaken) over de uitreiking van elektronische identiteitskaarten. Sinds begin 2005 worden alle Belgen systematisch opgeroepen om zich in de gemeentehuizen aan te melden om zo'n ID uitgereikt te krijgen. De federale regering coördineert het geheel en biedt aan de gemeentebesturen ondersteuning aan (Belpic-project).

"En daar knelt soms het schoentje", zegt schepen van financiën, personeelsaangelegenheden en informatica Bart Brughmans. "De oproepingsbrieven worden nationaal aangemaakt, dus enige sturing in het ritme van de uitreiking heeft de gemeente niet. Daarbij komt dat op piekmomenten de software van Belpic blijkbaar de toevloed aan aanvragen en administratieve verwerking niet aankan. Zo zijn woensdagnamiddagen bijzonder druk: het federale systeem kan dat op zo'n momenten niet aan, met als gevolg dat aan de loketten van de bevolkingsdienst lange rijen staan aan te schuiven van soms 25 mensen. Als je rekent dat een uitreiking ongeveer 7 minuten duurt, ben je als burger wel een namiddag zoet".

Ook voor de medewerkers aan het loket is dat niet altijd even gemakkelijk. Vandaar dat schepen Brughmans op de gemeenteraad suggereerde om naar aanleiding van deze overeenkomst met de hogere overheid een oplossing te zoeken. "Ondertussen kunnen we niets anders dan ons verontschuldigen voor deze ongemakken. De enige oplossing is voorlopig dat de mensen dergelijke piekmomenten vermijden. Doorgaans verloopt de uitreiking op de weekdagen wel degelijk vlot.


Meer nieuws

30-06-2015 Ambachtelijk ijs gemaakt door Johan Segers
05-07-2005 Politiezones Brasschaat en Schoten gaan nog meer samenwerken
22-07-2006 Bushokje vernield t.h.v oprit E19

Nieuws zoekwoorden

  eenden     glasbak     brechtsebaan     bredabaan     buurtbus