Eenden in volle vlucht - Park De Mik
Maria-ter-Heide
  Eenden in volle vlucht - Park De Mik
           

Nieuws van vroeger

 4 december 1978 (45 jaar geleden)
Bisschop Danneels komt naar het kamp om er in de kapel van Kwartier-West een Plechtige Heilige Mis op te dragen bij de 30ste verjaardag van de kapelwijding door Kardinaal Van Roey. Einde juni 1948 werd door aalmoezenier Van Cauwenbergh één van de paardenstallen omgebouwd tot kapel. Op Sinte Barbara kwam de aartsbisschop van Mechelen de kapel wijd ...  lees meer nieuws van vroeger

Kalender

Openbaar vervoer

  De volgende bus 640 richting Antwerpen is om 22:02 uur (halte Kerk MTH).
  De volgende buurtbus richting Mariaburg (halte Bibliotheek MTH) is morgen om 08.32 uur
  Uren kunnen verschillen op feestdagen en in vakanties!

Foto moment

Torenpoort De Mik
  Torenpoort De Mik
  Een kiekje insturen? Mail foto@mariaterheide.info

Voldoende afstand houden van de zwarte zwanen

Zwarte zwanen kunnen heel gevaarlijk zijn. In tijden dat ze voor hun jongen zorgen, gedraagt de zwarte zwaan zich agressiever. Wanneer ze zich bedreigd voelen, maken zwarte zwanen veel kabaal door met hun vleugels te klapperen. Daarbij houden ze hun gestrekte nek rechtop en hun snavel naar beneden gericht om de indringer, de mens of een ander dier, af te schrikken. Met de vleugels volledig gestrekt en klapperend, kan de zwarte zwaan zelf een arm breken van een mens. De spanwijdte van de vleugels bedraagt immers 1,6m tot 2m.

De zwarte zwanen zitten vooral in park De Mik in Maria-ter-Heide. De gemeente Brasschaat plaatste al een tijdje geleden waarschuwingsborden. Kom je dus een zwarte zwaan tegen (met of zonder jongen), hou dan zeker 15 meter afstand.

Waarschuwingsbord voor de zwarte zwanen

Waarschuwingsbord voor de zwarte zwanen.


Meer nieuws

16-12-2005 13e Gluhwijnavond
05-12-2020 Eindejaarsactie middenstand Maria-ter-Heide
11-03-2020 Sluiting dienstencentra ten gevolge van het coronavirus

Nieuws zoekwoorden

  ophokplicht     kermis     brasschaat     kapellei     watertoren