Torenpoort van De Mik
Maria-ter-Heide
  Torenpoort van De Mik
           

Nieuws van vroeger

 4 mei 1979 (46 jaar geleden)
In gans de provincie Antwerpen staken de leerkrachten van het lager onderwijs om aan de minister te zeggen dat ze minder leerlingen in de klas willen om hun taak als opvoeder beter te kunnen doen.  lees meer nieuws van vroeger

Kalender

 18-05-2025 Schaapscheerfeest kinderbo ...
 25-12-2025 Kerstmis in de kerk

Openbaar vervoer

  De volgende bus 640 richting Antwerpen is om 23:41 uur (halte Kerk MTH).
  Er rijdt geen buurtbus op zondag
  Uren kunnen verschillen op feestdagen en in vakanties!

Foto moment

Rhododendron in bloei
  Rhododendron in bloei
  Een kiekje insturen? Mail foto@mariaterheide.info

Voorstelling: 23-24 Don Bosco

"23-24 Don Bosco"...Wij zijn de scouts en gidsengroep van Maria-ter-Heide, een groep van 80 leden tussen 6 en 18 jaar, 15 leiding en de groepsaalmoezenier. De bende is onderverdeeld in verschillende takken (=leeftijdsgroepen):
* Kapoenen (6-7 jaar)
* Welpen/kabouters (8-11 jaar)
* Jongverkenners (12-14 jaar)
* Jonggidsen (12-14 jaar)
* Verkenners (15-17 jaar)
* Leiding (vanaf 18 jaar)

Onze takken houden elke zondag hun vergadering aan het lokaal, gelegen in de Halenlei (kamp). Buiten de vergaderingen gaat elke tak éénmaal per jaar op weekend en wordt het scoutsjaar afgesloten met het kamp.

De werking van scouting steunt op 5 basispijlers:
* Engagement
* Zelfwerkzaamheid
* Ploegwerk
* Medebeheer
* Dienst
Deze basispijlers vormen fundamenten van de verschillende takwerkingen, die deze concreet realiseren aan de hand van verschillende werkvormen, aangepast aan de leeftijd, de leefwereld en de interesse van hun leden.

Op regelmatige tijdstippen houden de leidingen van een tak de takraad. Hier besprekenze het reilen en zeilen van hun tak en de takwerking.

Vermits alle takken éénzelfde doel nastreven en er een doorlopende rode draad (5 basispijlers) in terug te vinden is, bestaat er naast de takwerking de groepswerking. Hiervoor komt de voltallige leiding elke eerste vrijdagavond samen op de groepsraad. Hier worden alle beslissingen genomen die de hele groep aangaan zodat de "23-24 Don Bosco" een groep vormt en niet een verzameling van los van mekaar werkende takken.

Elk jaar worden er een paar groepsactiviteiten georganiseerd. Het nieuwe scoutsjaar werd gestart met een opening (misviering, overgang van tak naar tak en de spelnamiddag). In november was er een reuze dropping van jong en oud en het jaar werd afgesloten met een mosselsouper.

In het nieuwe jaar 1989 komt er een dia-avond waar elke tak de foto's en dia's vertoont van de voorbije kampen en dan de kaartavond. In juni wordt een reuze groepsactiviteit gepland.
Naast de scouts- en gidsengroep bestaat er nog een oudervereniging de VZW Heikant. Zij behartigt de financiëe en de materiële belangen van de ganse groep. In 1989 vieren zij hun 10 jarig bestaan. Om een goede werking te bekomen is een degelijke leidingsploeg nodig.


Meer nieuws

23-09-2007 Inhuldiging gedenkplaat ter nagedachtenis van Luitenant Jean Coppens
22-10-2008 Herfstwandeling in domein De Inslag
03-08-2006 Nederlander licht weduwe en uitbaters 't Klokkenhof op

Nieuws zoekwoorden

  kerkedreef     eenden     rommelmarkt     torenpoort     de polygoon