Mikhof
Maria-ter-Heide
  Mikhof
           

Nieuws van vroeger

 3 april 1987 (39 jaar geleden)
Bijna 1000 vlaaien worden ten huize afgeleverd door de leerlingen van de Jongensschool. De opbrengst dient om een fotocopierapparaat aan te schaffen.  lees meer nieuws van vroeger

Kalender

Foto moment

Standbeeld Alphonse della Faille
  Standbeeld Alphonse della Faille
  Een kiekje insturen? Mail foto@mariaterheide.info

Innovatieve drone onderzoekt dagelijks de gezondheid van het bos in Brasschaat

In het natuurgebied Domein De Inslag in Brasschaat wordt sinds kort een geavanceerde drone ingezet om het bos van bovenaf te monitoren. Het initiatief, een samenwerking tussen de Universiteit Antwerpen en diverse onderzoeksinstellingen, moet nieuwe inzichten opleveren over de impact van klimaatverandering op onze bossen.

De drone, uitgerust met zeven geavanceerde sensoren, vliegt dagelijks autonoom over het bladerdek. Tijdens deze vluchten verzamelt hij gedetailleerde gegevens over onder meer de temperatuur van boomkronen, bladkleur, lichtreflectie en tekenen van droogtestress. Die informatie helpt wetenschappers om de gezondheid van het bos op te volgen en vroegtijdig veranderingen te detecteren.

Naast het bestuderen van de ecologische veerkracht van het bos, draagt het project ook bij aan een betere inschatting van het risico op bosbranden en aan langetermijnonderzoek naar klimaatverandering. Domein De Inslag fungeert al jarenlang als belangrijke onderzoekszone voor bos-, natuur- en klimaatstudies, en met de inzet van deze drone krijgt dat werk een innovatieve dimensie.


Meer nieuws

24-02-2020 K.SOC. Maria-ter-Heide zoekt nieuwe voetballertjes.
18-04-2006 Zweefvliegtuig neergestort op vliegveld
09-08-2005 Keurslager De La Ruelle bestaat 10 jaar (1995-2005)

Nieuws zoekwoorden

  eenden     paardenmolen     sprookjespad     glasbak     torenpoort