Rhododendron in bloei
Maria-ter-Heide
  Rhododendron in bloei
           

Nieuws van vroeger

 7 november 1971 (54 jaar geleden)
Voor het werk van SOS Honger werd door vrijwilligers in onze gemeente meer dan 100.000 frank ingezameld.  lees meer nieuws van vroeger

Kalender

 25-12-2025 Kerstmis in de kerk

Openbaar vervoer

  De volgende bus 640 richting Antwerpen is om 04:56 uur (halte Kerk MTH).
  De volgende buurtbus richting Mariaburg (halte Bibliotheek MTH) is om 08:32 uur
  Uren kunnen verschillen op feestdagen en in vakanties!

Foto moment

Jaarlijkse kermis
  Jaarlijkse kermis
  Een kiekje insturen? Mail foto@mariaterheide.info

Amfibieën ontwaken stilaan uit winterslaap

De winter mag dan nog wel volop bezig zijn. Sommige dieren ontwaken stilaan uit hun winterslaap. Zo ook de amfibieën zoals de padden, kikkers en salamanders. In de periode van half februari tot begin april steken deze dieren massaal de straat over op zoek naar de ideale broedplaats, een vijver of een beek.

In de Kerkedreef kunnen de dieren veilig via tunnels onder de dreef de straat oversteken. In de Miksebaan worden deze dieren geholpen door de vrijwilligers van Natuurpunt Brasschaat. Afgelopen zaterdag hebben de vrijwilligers een deel van de Miksebaan amfibieën-veilig gemaakt door een schutting en vangemmers te plaatsen.

Help deze dieren en beperk tijdens de amfibieëntrek het gebruik van je wagen in de Miksebaan en de Kerkedreef (stuk aan de hofgracht). Zo redt je verschillende levens.

Meer info: Amfibieën overzet pagina.

Telbord van overzetten padden.


Meer nieuws

06-02-2006 Auto-inbraken in Maria-ter-Heide
21-06-2023 Vanaf 6u vuilnis ophalen
16-11-2011 Nieuwe bosbrandweerwagen voor Brasschaat

Nieuws zoekwoorden

  watertoren     ziekenzorg     wedstrijd     wielerwedstrijd     de polygoon