Skyline boven Maria-ter-Heide
Maria-ter-Heide
  Skyline boven Maria-ter-Heide
           

Nieuws van vroeger

 19 december 1980 (45 jaar geleden)
Ook bij frituur Nico op de Kapellei wordt binnen gebroken en schade aangericht aan de installaties. Vorige week gebeurden er ook vandalenstreken in de frituur naast Fungi: de uitbaters zaten aan de feestdis van de harmonie.  lees meer nieuws van vroeger

Kalender

 25-12-2025 Kerstmis in de kerk

Openbaar vervoer

  De volgende bus 640 richting Antwerpen is om 15:18 uur (halte Kerk MTH).
  De volgende buurtbus richting Mariaburg (halte Bibliotheek MTH) is om 16:12
  Uren kunnen verschillen op feestdagen en in vakanties!

Foto moment

Schildpadden - De Mik
  Schildpadden - De Mik
  Een kiekje insturen? Mail foto@mariaterheide.info

Brechtsebaan opent opnieuw voor verkeer vanaf 30 augustus

Na meer dan een jaar van intensieve werken gaat de Brechtsebaan opnieuw volledig open voor verkeer. Sinds de start van de werken in juni 2024 is de straat grotendeels afgesloten geweest. Nu de heraanleg bijna volledig afgerond is, kan de Brechtsebaan zaterdag 30 augustus vanaf 15:00 uur weer in beide richtingen gebruikt worden.

De heraanleg was nodig om de riolering grondig te vernieuwen en de infrastructuur te verbeteren. Naast de ondergrondse werken werd ook het straatbeeld aangepakt. Zo kreeg het eerste gedeelte van de Brechtsebaan vanaf de Bredabaan richting de school een volledig nieuwe inrichting als fietsstraat. In deze straat hebben fietsers voorrang en geldt voor gemotoriseerd verkeer een snelheidsbeperking van 30 km/u. Fietsers mogen in een fietsstraat niet voorbijgestoken worden door gemotoriseerd verkeer.

“Deze aanpassing maakt het veiliger voor schoolgaande kinderen en stimuleert het gebruik van de fiets in onze gemeente. We roepen ouders en leerlingen dan ook op om zoveel mogelijk met de fiets naar school te komen”, aldus schepen voor Mobiliteit Bart Brughmans.

Laatste afwerkingen en feestelijke opening
Hoewel de straat vanaf 30 augustus volledig toegankelijk is, staan er nog enkele afrondende werkzaamheden gepland. In de komende weken worden de bermen afgewerkt en worden nieuwe bomen aangeplant. Deze werken veroorzaken slechts beperkte en tijdelijke verkeershinder.

Om de heropening van de straat te vieren, wordt op vrijdag 3 oktober een feestelijke heropening georganiseerd voor de bewoners en handelaars van de Brechtsebaan.


Meer nieuws

03-09-2021 Inbraak in woning Kerkedreef
15-01-2013 Open onderzoek RUP Kwartier Noord
25-10-2020 Vormsel en Eerste Communie in Parochie OLV Onbevlekt Ontvangen Maria-ter-Heide

Nieuws zoekwoorden

  inslag     torenpoort     wedstrijd     ophokplicht     de mik