Eenden in volle vlucht - Park De Mik
Maria-ter-Heide
  Eenden in volle vlucht - Park De Mik
           

Nieuws van vroeger

 25 september 1981 (44 jaar geleden)
Een goede 50 priesters en leken uit ons decanaat nemen deel aan een weekend onder het thema:"Samen verantwoordelijkheid dragen in de kerk". De gastvrije zusters uit het Pensionaat zetten hun huis open voor deze ontmoeting.
In de algemene vergadering van de VZW Heikant oud-leden en ouders van onze scoutsgroep, wordt Jos Van Achter tot nieuwe v ...  lees meer nieuws van vroeger

Openbaar vervoer

  De volgende bus 640 richting Antwerpen is om 22:01 uur (halte Kerk MTH).
  De volgende buurtbus richting Mariaburg (halte Bibliotheek MTH) is morgen om 08.32 uur
  Uren kunnen verschillen op feestdagen en in vakanties!

Foto moment

Waterkoeten in de Inslag
  Waterkoeten in de Inslag
  Een kiekje insturen? Mail foto@mariaterheide.info

Open Monumentendag 2005: Artilleriemuseum

Dankzij de medewerking van de militairen van Maria-ter-Heide is het mogelijk om het artilleriemuseum te bezoeken tijdens de open Monumentendag. De geschiedenis van het kamp van Brasschaat kun je er volgen en tevens enkele artilleriestukken bekijken. Sommigen hebben nog een houten onderstel, het thema van deze Monumentendag.

Tijdens de wandeling loop je langs een houten gaanderij van de mess-onderofficieren, alsook langs de paardenstallen, die nog in oorspronkelijke staat zijn bewaard. Hout is ook het thema dat de leerlingen van de reg. academie voor beeldende kunsten inspireerden voor hun tentoonstelling aldaar.

De organisatie Monumentenwacht zal aanwezig zijn om hun werking te tonen. Monumentenwacht controleert regelmatig beschermde en waardevolle gebouwen op gebreken. Zo kan tijdig worden ingegrepen om het monument te redden.

Waar? Artillerieschool 'Kwartier West' - Kapellei - 2930 Brasschaat (van 10.00u tot 17.00u op zondag 11 september 2005)

Reservatie noodzakelijk: telnr. 03 652 04 00; cultuurcentrum[AT]brasschaat.be


Meer nieuws

30-08-2006 Bijkomende halte buurtbus aan Buitenhof
01-07-2004 Boek over Brasschaat in oorlogsjaren
02-12-1988 Jaarverslag 1988: Vissersvereniging De Snoek

Nieuws zoekwoorden

  brechtsebaan     wielerwedstrijd     vogelgriep     kerkedreef     glasbak