Herfst in Maria-ter-Heide
Maria-ter-Heide
  Herfst in Maria-ter-Heide
           

Nieuws van vroeger

 10 december 1985 (40 jaar geleden)
Tussen 11u en 13u wordt er ingebroken in een villa langs de Kerkedreef. Heel wat wordt meegenomen en ontvreemd.  lees meer nieuws van vroeger

Kalender

 12-12-2025 Sfeervolle kerstwandeling ...
 14-12-2025 Kerstmarkt in Polygon
 25-12-2025 Kerstmis in de kerk

Openbaar vervoer

  De volgende bus 640 richting Antwerpen is om 15:01 uur (halte Kerk MTH).
  De volgende buurtbus richting Mariaburg (halte Bibliotheek MTH) is om 16:12
  Uren kunnen verschillen op feestdagen en in vakanties!

Foto moment

Standbeeld dienstencentrum
  Standbeeld dienstencentrum
  Een kiekje insturen? Mail foto@mariaterheide.info

Opnieuw hebben de zwarte zwanen kleintjes

Het is bijna een jaarlijke winterse traditie geworden. Na een broedtijd van 5 weken, heeft het koppel zwarte zwanen opnieuw kleintjes. Vier jonge zwarte zwaantjes in totaal.

Zwarte zwanen kunnen heel gevaarlijk zijn. In tijden dat ze voor hun jongen zorgen, gedraagt de zwarte zwaan zich agressiever. Wanneer ze zich bedreigd voelen, maken zwarte zwanen veel kabaal door met hun vleugels te klapperen. Daarbij houden ze hun gestrekte nek rechtop en hun snavel naar beneden gericht om de indringer, de mens of een ander dier, af te schrikken. Met de vleugels volledig gestrekt en klapperend, kan de zwarte zwaan zelf een arm breken van een mens. De spanwijdte van de vleugels bedraagt immers 1,6m tot 2m. Kom je ze tegen? Hou dan voldoende afstand.

Jonge zwarte zwanen.


Meer nieuws

10-08-2005 Nieuwe laanbomen in Hensbergelei
15-10-2022 Groot Schielveld krijgt een omheining
01-11-2011 Eerst CNG-tankstation in Brasschaat

Nieuws zoekwoorden

  buurtbus     inslag     eenden     bredabaan     sprookjespad