Rhododendron in bloei
Maria-ter-Heide
  Rhododendron in bloei
           

Nieuws van vroeger

 8 augustus 1982 (43 jaar geleden)
Een rustige, zonnige kermiszondag met de jaarlijkse fotograaf die aardige beeldjes schiet die men nadien bij Folinneke De Meyer kan gaan kopen. Dit jaar is er geen markt op het Zegepleintje, geen koers. ..wel een ballon-wedstrijd voor de kinderen bij de chiro.
Mia Ghijsels, de echtgenote van Stan Leyssens uit de Wipstraat, aangesloten bij de V ...  lees meer nieuws van vroeger

Kalender

 09-08-2025 Kermis 2025
 10-08-2025 BK wielrennen voor G-sport ...
 10-08-2025 Kermis 2025
 11-08-2025 Kermis 2025
 12-08-2025 Grote prijs Victoria verze ...

Openbaar vervoer

  De volgende bus 640 richting Antwerpen is om 18:31 uur (halte Kerk MTH).
  De volgende buurtbus richting Mariaburg (halte Bibliotheek MTH) is maandag om 08:32 uur
  Uren kunnen verschillen op feestdagen en in vakanties!

Foto moment

Standbeeld dienstencentrum
  Standbeeld dienstencentrum
  Een kiekje insturen? Mail foto@mariaterheide.info

Vijver en park De Mik krijgen een grondige opknapbeurt

Het park De Mik is tijdens de weekends enorm populair bij de Brasschaatse inwoners en de omliggende gemeenten vooral omwille van het grote groene domein van maar liefst 25 hectare en natuurlijk ook de vlak ernaast liggende Kinderboerderij Mikerf. Het park en de vijver krijgen daarom een grondige opknapbeurt zodat de wandelaars en fietsen kunnen blijven genieten van dit mooie groene domein.

Vlaams mininster van Onroerend Erfgoed heeft 241796 euro toegekend voor het herstel van de vijver en de opknapping van het park De Mik. Het slib dat in de loop der jaren was onstaan, zal verwijderd worden waardoor de vijver dieper wordt. Ook wordt het zicht van de torenpoort naar het kasteel De Mik hersteld. De begroeiing aan de kant van de vijver wordt verwijderd en men zal op verschillende plaatsen ook trappen maken voor de eenden gemakkelijk in en uit de vijver te laten gaan. Daarnaast zal het park ook een opknapbeurt krijgen, dode of zieke bomen zullen verwijderd worden.

Het kadert in het energie- en klimaatactieplan van de gemeente Brasschaat. Voor deze werken had de gemeente al zelf 370000 euro uitgetrokken, dit zijn de kosten voor het slib op te ruimen.


Meer nieuws

28-01-2021 Vijver en park De Mik krijgen een grondige opknapbeurt
23-09-2006 60 jaar Artillerieschool te Brasschaat
14-07-2003 Vleugeluitreiking aan helipiloten te Brasschaat

Nieuws zoekwoorden

  overvallen     parkvijver     wielerwedstrijd     zegeplein     dienstencentrum