Mikhof
Maria-ter-Heide
  Mikhof
           
  • Overzet amfibieën

  • De amfibieën overzet vindt zoals elk jaar weer plaats in de Kerkedreef en sommige delen van de Miksebaan. Dit jaar werden al 175 amfibieën overgezet (bron: www.hylawerkgroep.be).
  • Meer informatie op de amfibieën overzet pagina.

Nieuws van vroeger

 24 maart 1972 (51 jaar geleden)
In de scoutsgroep wordt een nieuwe tak gesticht, die van de ouders. Zij zullen zorgen voor het praktische in de groep zoals kampmateriaal, tenten en onderhoud van de lokalen.  lees meer nieuws van vroeger

Openbaar vervoer

  De volgende bus 640 richting Antwerpen is om 07:00 uur (halte Kerk MTH).
  De volgende buurtbus richting Mariaburg (halte Bibliotheek MTH) is om 09:08 uur
  Uren kunnen verschillen op feestdagen en in vakanties!

Foto moment

Waterkoeten in de Inslag
  Waterkoeten in de Inslag
  Een kiekje insturen? Mail foto@mariaterheide.info

Houten kiosk aan dienstencentrum Maria-ter-Heidehove wordt hersteld

De houten kiosk werd door de leerlingen van de houtafdeling van het Koninklijk Technisch Atheneum (KTA) van Brasschaat gemaakt. De laatstejaars studenten hadden gedurende 3 jaar aan dit project gewerkt. Het was bedoeld als reclame voor de school, daarom kreeg de kiosk eerst een plaats op de speelplaats van het KTA. Op 11 mei 2007 werd het officieel ingehuldigd door de burgemeester Dirk De Kort.

Uiteindelijk wilde de gemeente Brasschaat de kiosk, die een doorsnede heeft van 8 meter, een mooiere plek geven in Brasschaat zodat het toegankelijk was voor iedereen. Daarom kocht de gemeente de kiosk over voor 8000 euro. Enkele maanden later, op 21 september 2007, kreeg het een nieuwe plaats in het parkje achter het dienstencentrum Maria-ter-Heidehove in de Eikendreef in de wijk Maria-ter-Heide.

De bedoeling hiervan was om er regelmatig optredens te geven van koor of muziekbands maar ook om er een gezellig zithoekje voor de bezoekers of de omwonenden van het dienstencentrum te creëren.

Eind augustus 2020 wou de gemeente Brasschaat de kiosk laten afbreken. De laatst jaren werd de kiosk niet meer gebruikt waardoor de verwaarloosde kiosk nood heeft aan herstellingswerken. De kosten zouden hoog oplopen waardoor de gemeente Brasschaat beslist heeft om de kiosk af te breken. Maar na overleg en met wat protest van de bewoners van Brasschaat, heeft de gemeente toch besloten om de kiosk te laten staan. De nodige financieële middelen zullen vrijgemaakt worden. Het KTA en maatwerkbedrijf Noordheuvel zullen de kiosk een opknapbeurt geven. Tot eind deze maand zullen de werken nog duren.


Meer nieuws

03-11-2020 Heksenkring of elfenkring in park De Mik
13-08-2019 Uitslag wielerwedstrijden
20-01-2009 Bossen om te spelen

Nieuws zoekwoorden

  eenden     kerk     ophokplicht     brechtsebaan     parkvijver